Pohledy (pro někoho známé pod názvem filtry) jsou uživatelem definovaná nastavení, která blíže specifikují, jaké výkazy práce chce uživatel zobrazit.
V horní části se nacházejí předdefinované pohledy a pod nimi jsou pohledy definované uživatelem.
Mezi předdefinovanými pohledy jsou ty, které jsou vázány na přihlášeného uživatele a období, do kterého patří jeho výkazy práce (datum výkazu práce, ne datum vytvoření):
- Moje dnešní – výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří dnešnímu dni
- Moje včerejší - výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří včerejšímu dni
- Mé tento týden – výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří dnem aktuálního týdne (Pondělí – Neděle)
- Moje minulý týden – výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří dnem předchozího týdne (Pondělí – Neděle)
- Můj tento měsíc – výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří dnem aktuálního měsíce (1. až poslední den)
- Moje minulý měsíc – výkazy práce přihlášeného uživatele, které patří dnem předchozího měsíce (1. až poslední den)
Uživatelem definované pohledy dělíme do 2 hlavních kategorií:
- Moje - jde o uživatelem definované pohledy, které vidí pouze on sám
- Společnost -jde o uživatelem, administrátorem společnosti definované pohledy, které jsou uloženy ve společnosti a podle nastavení je vidí i ostatní členové společnosti. Na společnosti lze uložit následující typy pohledů:
- pouze interní uživatelé - tento pohled se zobrazuje pouze interním uživatelům společnosti
interní a externí uživatelé - tento pohled se zobrazuje jak interním tak externím uživatelům společnosti
Nový pohled vytváříme stisknutím tlačítka “Nový pohled”. V zobrazeném dialogovém okně následně upravujeme nastavení pohledu máme dostupné následující možnosti:
- Společnost - definujeme společnost, pro kterou výkazy chceme zobrazovat. Je dostupná i možnost všech společností, avšak to způsobí omezení nabídky pro další nastavení. Logicky jsou dostupné jen ty možnosti, které jsou dostupné ve všech společnostech (standardní data).
- Oblast úkolů - definujeme o jaké typ výkazů práce máme zájem:
- Všechny
- Řídicí - jde o výkazy práce vytvořené nad řídícím úkolem, projektem, týmem a společností
- Projektové - jde o výkazy práce vytvořené nad projektovým úkolem. U tohoto typu výkazů práce můžeme následně vybrat z dostupných pracovních prostor.
- Název výkazu práce - zde můžeme zadat řetězec, který se bude vyhledávat v názvu výkazu práce
- Vlastník (dostupný v případě výběru konkrétní společnosti) - budou filtrovány výkazy práce, jejichž vlastníkem jsem já nebo konkrétní vybraný uživatel
- Podmínky - můžeme vytvářet kombinaci více podmínek, které blíže specifikují konkrétní výkazy práce. K dispozici jsou jak standardní data pro výkazy práce tak i data specifická pro společnost nebo pracovní prostor.
- Období - jde o časový úsek do kterého spadá datum výkazu práce, tedy den na které se výkaz práce vztahuje. POZOR: nejde o datum vytvoření výkazu práce.
Po nastavení pohledu v dialogovém okně stiskneme tlačítko „aplikovat pohled“. Aplikovaný pohled se zjeví v horní části levého panelu v černém okénku. Po kontrole dat, tedy seznamu výkazů práce, na základě aplikovaného pohledu můžeme tento pohled ještě upravovat nebo jej případně uložit. Pohled uložíme stisknutím tlačítka “uložit pohled” a v následujícím dialogovém okně vybereme jeden z typů pohledů – moje, pouze interní uživatele společnosti, interní a externí uživatelé společnosti (vysvětleno v článku výše).
Po uložení pohledu je tento pohled dostupný v seznamu všech pohledů podle kategorie. Jednotlivé pohledy lze označit jako oblíbené (ikona hvězdičky), tím si upravovat seznam pohledů, o které má uživatel zájem. Pokud existuje alespoň 1 pohled označený jako oblíbený, pak se automaticky zapíná volba na oblíbené pohledy – ikona hvězdičky dané kategorie.
Klientský filtr
Klientský filtr je oddělen šedou čarou a jedná se o generovaný filtr, tedy filtr vycházející z načtených dat pohledu. Nastavení klientského filtru se nijak neukládá a slouží k dodatečné redukci výsledků pohledu.