Pohledy (pro někoho známé pod názvem filtry) jsou uživatelem definovaná nastavení, která blíže specifikují, jaké projekty chce uživatel zobrazit.
V horní části se nacházejí předdefinované pohledy a pod nimi jsou pohledy definované uživatelem.
Předdefinované pohledy se vztahují na práva přihlášeného uživatele. Máme k dispozici následující možnosti:
- Moje projekty – jde o projekty, ve kterých je přihlášený uživatel členem
- Spravované projekty – jde o projekty, ve kterých je přihlášen uživatel administrátorem
- Všechny projekty – jde o projekt, na které má přihlášený uživatel právo. Tedy nejen ty, kterých je členem, ale i ty na které má právo u důvodu, že je projekt viditelný nebo má právo supervizora společnosti či pracovního prostoru, ve kterém projekty jsou
Uživatelem definované pohledy dělíme do 2 hlavních kategorií:
- Moje - jde o uživatelem definované pohledy, které vidí pouze on sám
- Společnost -jde o uživatelem, administrátorem společnosti definované pohledy, které jsou uloženy ve společnosti a podle nastavení je vidí i ostatní členové společnosti. Na společnosti lze uložit následující typy pohledů:
- pouze interní uživatelé - tento pohled se zobrazuje pouze interním uživatelům společnosti
- interní a externí uživatelé - tento pohled se zobrazuje jak interním tak externím uživatelům společnosti
Nový pohled vytváříme stisknutím tlačítka “Nový pohled”. V zobrazeném dialogovém okně následně upravujeme nastavení pohledu máme dostupné následující možnosti:
- Společnost - definujeme společnost, pro kterou výkazy chceme zobrazovat. Je dostupná i možnost všech společností, avšak to způsobí omezení nabídky pro další nastavení. Logicky jsou dostupné jen ty možnosti, které jsou dostupné ve všech společnostech (standardní data).
- Pracovní prostor – definujeme pracovní prostor, ze kterého projekty nás zajímají
- Název – definujeme název projektu, který chceme filtrovat
- Podmínky - můžeme vytvářet kombinaci více podmínek, které blíže specifikují konkrétní projekty. K dispozici jsou jak standardní data pro projekty tak i data specifická pro společnost nebo pracovní prostor (atributy projektů).
- Další možnosti – vzhledem k tomu, že je možné projekty archivovat a ve výchozím nastavení je nezobrazujeme, můžeme je zahrnout do filtrování i tyto projekty zaškrtnutím možnosti „Včetně archivovaných“
Po nastavení pohledu v dialogovém okně stiskneme tlačítko „aplikovat pohled“. Aplikovaný pohled se zjeví v horní části levého panelu v černém okénku. Po kontrole dat, tedy seznamu projektů, na základě aplikovaného pohledu můžeme tento pohled ještě upravovat nebo jej případně uložit. Pohled uložíme stisknutím tlačítka “uložit pohled” a v následujícím dialogovém okně vybereme jeden z typů pohledů – moje, pouze interní uživatelé společnosti, interní a externí uživatelé společnosti (vysvětleno v článku výše).
Po uložení pohledu je tento pohled dostupný v seznamu všech pohledů podle kategorie. Jednotlivé pohledy lze označit jako oblíbené (ikona hvězdičky), tím si upravovat seznam pohledů, o které má uživatel zájem. Pokud existuje alespoň 1 pohled označený jako oblíbený, pak se automaticky zapíná volba na oblíbené pohledy – ikona hvězdičky dané kategorie.