Nápověda
Přejít na aliteo.com
Společnost > Uživatelé společnosti > Správa uživatele > Správa uživatele společnosti

Správa uživatele společnosti

Náhled profilu

Profil uživatele v sobě zahrnuje základní informace o uživateli, který je součástí dané společnosti.

V horní části obrazovky se nachází vizitka uživatele, která v reálném čase zobrazuje dostupné informace o daném uživateli.

Pod vizitkou najdeme vstupní pole, která může administrátor nastavovat. Tato pole jsou podobná polím v nastavení uživatele, avšak v tomto případě mají tato nastavení přednost před nastavením uživatele. Administrátor společnosti tak může pro daného uživatele ve společnosti nastavit požadované informace, které se nemusí shodovat s nastavením uživatele v jeho osobních nastaveních a toto nastavení bude pro ostatní uživatele této společnosti prioritní.

V případě, že by chtěl administrátor společnosti obnovit původně nastavené hodnoty, které má uživatel ve svých nastaveních, klikne na ikonu obnovení s textem “Obnovit původní”. Tímto obnovením se i ve společnosti použijí informace, které má uživatel nastaveny ve svém účtu.

Nastavení práv

V rámci společnosti rozlišujeme následující typy uživatele:

 • Interní - jde o placeného uživatele, kterému lze na rozdíl od externího jednak přiřadit další práva a jednak vidí interní i veřejné evidence, resp. objekty (úkoly, komentáře, to-do atd.) s nastaveným soukromím “interní” a “veřejné”.
 • Externí - jedná se o uživatele, jehož možnosti se liší podle nastavení "Licencován jako interní":
  • vypnuto právo "Licencován jako interní" – za tohoto uživatele se neplatí licence. Tento uživatel vidí jen veřejné evidence, resp. objekty (úkoly, komentáře, to-do atd.) s nastaveným soukromím “Veřejné”. Tomuto uživateli lze v pracovním prostoru dále omezovat další práva. Tento uživatel nemůže být v žádném projektu interním členem
  • zapnuto právo "Licencován jako interní" – za tohoto uživatele se platí licence. Je podobný uživateli bez licencování, avšak v projektech můžeme udělat z daného uživatele interního člena. Toto právo se zapíná automaticky v případě, že byl uživatel původně interní, chceme jej změnit na externího, ale v rámci aplikace je tento uživatel stále alespoň jednou z možností:
   • Je interním členem některého projektu nebo týmu
   • Má zapnuto právo vykazování práce
   • Je mezi mentorovanými osobami
  • Mentoring - mentoring uživatelů společnosti umožňuje lépe kontrolovat například podřízené pracovníky. Pomocí této funkcionality lze sledovat jejich reakční úkoly, aktivitu nebo vykázanou práci.
   • Přidání uživatele jako mentorované osoby provedeme pouhým kliknutím bílý pás obsahující tlačítko „Upravit“. Po jeho stisku se dostaneme do menu uživatelů, u kterých kliknutí přidá daného uživatele mezi mentorované osoby.
   • Toto právo není dědičné, to znamená, že mentor mentorovaného uživatele nepřebírá právo mentora této osoby, avšak přebírá právo na úkoly skrze tuto mentorovanou osobu.
   • Mentorovaným uživatelem může být pouze interní uživatel společnosti nebo externí uživatel se zapnutým licencováním
  • Administrátor společnosti - uživatel má dostupné nejvyšší právo nastavení v rámci společnosti. Uživatel to pozná tak, že v menu uživatele vidí vedle názvu společnosti ikonu ozubeného kolečka. Toto právo je:
   • možné pouze pro interního uživatele společnosti.
   • hierarchické a tedy administrátor společnosti, je automaticky i administrátorem všech pracovních prostor a projektů v nich, na které má právo
  • Supervizor projektových úkolů - toto právo je dostupné pouze pro interního uživatele a umožňuje uživateli vidět všechna data (projekty, týmy, úkoly) bez ohledu na sledujících úkolů či členství v projektu, ale s ohledem na typ uživatele (interní/externí). Toto právo je hierarchické a tedy supervizor společnosti, je automaticky i supervizorem všech pracovních prostor a projektů v nich. Pro interního člena společnosti jsou k dispozici 2 možnosti nastavení tohoto práva:
   • Oprávnění pouze čtení - uživatel nemá možnost provádět změny v úkolech či projektech, na které má právo jen skrze toto právo
   • Oprávnění zápis a čtení - uživatel má právo čtení i úprav v úkolech i projektech, na které má právo skrze toto právo
  • Supervizor nástrojů řízení - supervizor nástrojů řízení má právo na řídící úkoly, porady a dokumenty všech projektů a týmů ve společnosti bez ohledu na členství v projektech nebo týmech. Toto právo je hierarchické a tedy supervizor společnosti, je automaticky i supervizorem všech pracovních prostor a projektů v nich.
  • Může zakládat projekty - uživatel má právo založit nový projekt společnosti
  • Může zakládat týmy - uživatel má právo založit tým společnosti
  • Může vykazovat práci - uživatel může vykazovat práci ve společnosti. Tato možnost je dostupná pouze pro
   • Interního uživatele
   • Externího uživatele s licencováním

Členství

Tato evidence nám pomáhá rychle se zorientovat, jak se uživatel podílí na projektech a týmech v rámci dané společnosti. Rozlišujeme tyto možnosti:

 • členství v aktivních projektech – aktivní projekty, kde je uživatel členem (interním i externím)
 • členství v aktivních projektech jako interní člen projektech – aktivní projekty, kde je uživatel interním členem
 • členství v aktivních týmech - aktivní týmy, kde je uživatel členem (interním i externím)
 • členství v aktivních týmech jako interní člen - aktivní týmy, kde je uživatel interním členem
 • členství v aktivních řešitelských skupinách – aktivní řešitelské skupiny, kde je uživatel členem (členem řešitelské skupiny, může být pouze interní uživatel společnosti)

Pokročilé

V pokročilých možnostech uživatele společnosti lze povolit nebo zakázat přístup danému uživateli k datům společnosti.

V případě pozvánky lze z tohoto místa odeslat pozvánku ještě jednou či získat URL adresu, díky které si dokáže pozvaný uživatel zobrazit pozvánku i bez toho, aby e-mail obdržel.

Související témata

Warning: Attempt to read property "ID" on bool in /data/3/4/34b97274-fc46-42a1-9c14-acb8f934b7b3/aliteo.com/sub/help/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 7

Warning: Attempt to read property "post_title" on bool in /data/3/4/34b97274-fc46-42a1-9c14-acb8f934b7b3/aliteo.com/sub/help/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 7

Warning: Attempt to read property "ID" on bool in /data/3/4/34b97274-fc46-42a1-9c14-acb8f934b7b3/aliteo.com/sub/help/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 7

Warning: Attempt to read property "post_title" on bool in /data/3/4/34b97274-fc46-42a1-9c14-acb8f934b7b3/aliteo.com/sub/help/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 7
Byly pro vás tyto informace užitečné?

Nemůžete najít, co jste hledali? Kontaktujte nás

1076
Související témata
Více času na práci, která vás baví
Copyright 2024 KARAT Software. Všechna práva vyhrazena