Nápověda
Přejít na aliteo.com
Projekty > Evidence Projekty > Levý panel > Pohledy projektů

Pohledy projektů

Pohledy (pro někoho známé pod názvem filtry) jsou uživatelem definovaná nastavení, která blíže specifikují, jaké projekty chce uživatel zobrazit.

V horní části se nacházejí předdefinované pohledy a pod nimi jsou pohledy definované uživatelem.

Předdefinované pohledy se vztahují na práva přihlášeného uživatele. Máme k dispozici následující možnosti:

 • Moje projekty – jde o projekty, ve kterých je přihlášený uživatel členem
 • Spravované projekty – jde o projekty, ve kterých je přihlášen uživatel administrátorem
 • Všechny projekty – jde o projekt, na které má přihlášený uživatel právo. Tedy nejen ty, kterých je členem, ale i ty na které má právo u důvodu, že je projekt viditelný nebo má právo supervizora společnosti či pracovního prostoru, ve kterém projekty jsou

Uživatelem definované pohledy dělíme do 2 hlavních kategorií:

 • Moje - jde o uživatelem definované pohledy, které vidí pouze on sám
 • Společnost -jde o uživatelem, administrátorem společnosti definované pohledy, které jsou uloženy ve společnosti a podle nastavení je vidí i ostatní členové společnosti. Na společnosti lze uložit následující typy pohledů:
  • pouze interní uživatelé - tento pohled se zobrazuje pouze interním uživatelům společnosti
  • interní a externí uživatelé - tento pohled se zobrazuje jak interním tak externím uživatelům společnosti

 

Nový pohled vytváříme stisknutím tlačítka “Nový pohled”. V zobrazeném dialogovém okně následně upravujeme nastavení pohledu máme dostupné následující možnosti:

 • Společnost - definujeme společnost, pro kterou výkazy chceme zobrazovat. Je dostupná i možnost všech společností, avšak to způsobí omezení nabídky pro další nastavení. Logicky jsou dostupné jen ty možnosti, které jsou dostupné ve všech společnostech (standardní data).
 • Pracovní prostor – definujeme pracovní prostor, ze kterého projekty nás zajímají
 • Název – definujeme název projektu, který chceme filtrovat
 • Podmínky - můžeme vytvářet kombinaci více podmínek, které blíže specifikují konkrétní projekty. K dispozici jsou jak standardní data pro projekty tak i data specifická pro společnost nebo pracovní prostor (atributy projektů).
 • Další možnosti – vzhledem k tomu, že je možné projekty archivovat a ve výchozím nastavení je nezobrazujeme, můžeme je zahrnout do filtrování i tyto projekty zaškrtnutím možnosti „Včetně archivovaných“

 

Po nastavení pohledu v dialogovém okně stiskneme tlačítko „aplikovat pohled“. Aplikovaný pohled se zjeví v horní části levého panelu v černém okénku. Po kontrole dat, tedy seznamu projektů, na základě aplikovaného pohledu můžeme tento pohled ještě upravovat nebo jej případně uložit. Pohled uložíme stisknutím tlačítka “uložit pohled” a v následujícím dialogovém okně vybereme jeden z typů pohledů – moje, pouze interní uživatelé společnosti, interní a externí uživatelé společnosti (vysvětleno v článku výše).

Po uložení pohledu je tento pohled dostupný v seznamu všech pohledů podle kategorie. Jednotlivé pohledy lze označit jako oblíbené (ikona hvězdičky), tím si upravovat seznam pohledů, o které má uživatel zájem. Pokud existuje alespoň 1 pohled označený jako oblíbený, pak se automaticky zapíná volba na oblíbené pohledy – ikona hvězdičky dané kategorie.

Související témata
Byly pro vás tyto informace užitečné?

Nemůžete najít, co jste hledali? Kontaktujte nás

989
Související témata
Více času na práci, která vás baví
Copyright 2024 KARAT Software. Všechna práva vyhrazena