Nápověda
Přejít na aliteo.com
Dashboard > O dashboardu > Widgety > Nový widget

Nový widget

V rámci každého dashboardu (jehož je uživatel vlastníkem), může uživatel vytvářet menší bloky (celkem až 16 velikostí), tzv. widgetů, ve kterých si sám nastavuje zobrazení a typ informací.

Widget lze přidat stisknutím tlačítka „Nový widget“, který nám otevře dialogové okno nového widgetu.

V záhlaví tohoto okna se nacházejí vyjmenované společnosti, ve kterých je uživatel členem a zároveň je má aktivní (v menu uživatele). Na konci tohoto seznamu se nachází také možnost „Bez společnosti“, která slouží k zobrazení dat všech společností.

V okně níže máme widgety, které jsou přednastaveny a jejich cílem je usnadnit uživateli nastavit nejpoužívanější widgety. Ty jsou rozděleny do skupin (přepínač nahoře):

  • Oblíbené – nejčastěji používané, obsahuje ještě kategorie podle zaměření úkolů
  • Support – widgety používané převážně v případě využívání aplikace ALITEO jako service desku nebo helpesku
  • Projekty – pro využívání pro účely projektového řízení
  • Vývoj – widgety potřebné v případě řízení vývoje pomocí aplikace ALITEO

Po vyjmutí konkrétního widgetu se nám zobrazí detailně nastavení widgetu a po stisku Uložit se nám tento widget přidá na dashboard, ze kterého jsme tuto nabídku vyvolali.

Widgety lze přidat i hromadně. Stačí první widget označit zaškrtávacím políčkem v pravém horním rohu, který se zjeví při nadřazení kurzoru myši nad dlaždici widgetu. Následně vyklikáme všechny widgety, které bychom chtěli přidat (stačí už jen klik na dlaždici, není nutné klikat do zaškrtávacího políčka) a zmáčknout tlačítko „Přidat widgety na dashboard“ a všechny vybrané widgety se přidají do dashboardu.

Widget lze definovat i zcela nový a to stisknutím tlačítka „Vytvořit vlastní widget“, který vyvolá okno nastavení widgetu, kde celý widget nastavíme a uložíme.

Související témata
Byly pro vás tyto informace užitečné?

Nemůžete najít, co jste hledali? Kontaktujte nás

875
Související témata
Více času na práci, která vás baví
Copyright 2024 KARAT Software. Všechna práva vyhrazena