Nápověda
Přejít na aliteo.com
Dashboard > O dashboardu > Všeobecné informace o dashboardech > Správa a nastavení dashboardu

Správa a nastavení dashboardu

Dashboard je prostor, který uživateli aplikace ALITEO dovoluje vytvořit tvz. widgety, které mají primárně grafický charakter a umožňují rychlou orientaci v datech aplikace. Je možné vytvořit libovolný počet dashbordů a v nich libovolný počet widgetů.

Přidání a správa dashboardu

Nový dashboard přidáváme pomocí menu v levém horním rohu obrazovky. Po vybrání „Nový dashboard“ je třeba vyplnit název a tento dashboard se nám objeví v bílé liště dashboardů mezi ostatními dashboardy.

Ve stejném menu vidíme vyjmenované všechny dashboardy a klepnutím na ikonu špendlíku si tento dashboard zobrazujeme v liště dashboardů. V případě, že je tento špendlík nezaškrtnutý, do daného dashboardu se dostaneme přes toto menu.

Dashboardy můžeme mezi sebou přemísťovat a to systémem Drag and Drop za název dashboardu v liště dashboardů

Nastavení dashboardu vyvoláme kliknutím na ikonu tří teček v pravém horním rohu dashboardu (platí jen pro vlastníka dashboardu). Podle nastavení widgetů a v rámci dashboardu se mění i toto menu ve kterém máme následující možnosti:

  • Sdílet – dashboard můžeme sdílet s dalšími uživateli. Tato možnost je dostupná pouze v případě, že widgety v rámci tohoto dashboardu pracují s daty stejné jedné společnosti.
  • Přejmenovat – slouží ke změně názvu dashboardu
  • Vymazat – odstranění celého dashboardu

Dashboardy lze vytvářet i v rámci konkrétního projektu, viz kapitolu Detail projektu.

Související témata
Byly pro vás tyto informace užitečné?

Nemůžete najít, co jste hledali? Kontaktujte nás

876
Související témata
Více času na práci, která vás baví
Copyright 2024 KARAT Software. Všechna práva vyhrazena