Levý panel slouží primárně pro jakési nastavení podle kterého se následně budou úkoly zobrazovat v prostoru ve středu obrazovky.
součástí levého panelu evidence úkolů jsou takzvané pohledy, pro jiné známé jako filtry. v horní části si zapínáme 3 předdefinované filtry a to jsou:
- K reakci - úkoly na které má přihlášený uživatel reagovat. úkoly na reakci mohou vznikat v několika případech:
- uživatel je vlastník úkolu, není definován řešitel a zároveň se úkol nenachází ve stavech na reakci projektu nebo týmu, pozastaven, uzavřen, zrušen
- uživatel je vlastníkem úkolu a úkol je ve stavu čeká na reakci vlastníka
- uživatel je řešitelem úkolu a úkol se nachází ve stavu řešení nebo v některé z etap řešení
- uživatel je součástí řešitelské skupiny, která je řešitelem úkolu a úkol se nachází ve stavu řešení nebo v některé z etap řešení
- Řeším - Přihlášený uživatel je řešitelem úkolu a nezáleží na jejím stavu
- Vlastním - Online uživatel je vlastníkem úkolu a nezáleží na jejím stavu
Dále pod před definovanými pohledy najdeme prostor, kde se ukládají uložené pohledy. Pohledy mohou být uloženy na uživateli (kategorie moje) a na společnosti. v rámci kategorie společnosti se dále pohledy rozdělují podle jednotlivých společností ve kterých byly uloženy.
Nový pohled
Nový pohled vytváříme kliknutím na tlačítko pro nový pohled. Po kliknutí pokračujeme v nastavení pohledu pomocí zobrazeného dialogového okna ve kterém nastavujeme následující parametry?
- Společnost - definujeme společnost (případně všechny společnosti) Nad kterými bude pohled definován. v případě možnosti všechny společnosti budou ostatní parametry nabízet jen ta data, která jsou pro všechny společnosti stejná - jde o standardní data aplikace.
- Výchozí pohled - Byly vybrány úkoly z těchto podmnožin (všechny, na reakci, řeším, vlastním)
- Oblast úkolů - Budou vybrány úkoly podle oblasti, buď všechny nebo jen řídící nebo jen projektové. V případě projektových úkolů definujeme pracovní prostor ze kterého úkoly chceme filtrovat.
- Obsahuje štítky - budou vybrány úkoly které obsahují alespoň jeden z vybraných štítků
- Neobsahuje štítky - budou vybrány úkoly které neobsahují ani jeden ze štítků
- Název úkolu - budou vybrány úkoly které obsahují zadaný řetězec
- Stav řešení - definujeme stavy, které nás při výběru úkolů zajímají
- Řešitel - tato možnost se zobrazí pouze v případě filtrování úkolů v konkrétní společnosti
- Vlastník - tato možnost se zobrazí pouze v případě filtrování úkolů v konkrétní společnosti
- Sledující - tato možnost se zobrazí pouze v případě filtrování úkolů v konkrétní společnosti
- Přílohy
- Komentáře
- Podmínky - v pohledu dokážeme definovat různé vztahy podmínek, které blíže specifikují pohled. Při vytváření podmínky vybíráme z dostupných dat v menu nové podmínky. Menu podmínky v sobě zahrnuje jednak standardní data úkolu, která jsou dostupná vždy a jednak data která souvisí s nastavením pracovního prostoru (tato data jsou přístupná pouze v případě filtrování projektových úkolů respektive po vybrání konkrétního pracovního prostoru). Podmínek je možné definovat více a lze mezi nimi určit logický vztah SOUČASNĚ nebo NEBO
- Další možnosti - mezi další možnosti patří doplňkové nastavení:
- včetně řešitelských skupin - pohled zobrazí i úkoly jejichž řešitelem jsou řešitelské skupiny
- včetně archivovaných - pohled zobrazí i úkoly které jsou ve stavu “archivovány”
Po definování pohledu stiskneme tlačítko ”aplikovat pohled”. Aplikovaný pohled se nám zobrazí v levém panelu v horní části. V případě, že nám výsledky vyhovují, můžeme tento pohled uložit tlačítkem „uložit pohled“.
Na základě oprávnění a definic pohledu můžeme pohled uložit jako:
- můj pohled - tento pohled je dostupný pouze uživateli, který jej vytvořil
- pohled společnosti - pouze interní uživatelé - tento pohled je dostupný pouze interním uživatelům společnosti. Tento pohled může ukládat na společnost pouze administrátor společnosti.
- pohled společnosti - interní a externí uživatelé - pohled je dostupný jak interním tak externím uživatelům společnosti. Tento pohled může ukládat na společnost pouze administrátor společnosti.
Zadáme název pohledu a pohled uložíme tlačítkem “Uložit pohled”.
Pohled se automaticky vybere jako aktivovaný a zrušit jej můžeme prostřednictvím ikony “x” v pravém horním rohu šedého okna v levém panelu nahoře.
jednotlivé pohledy si můžeme označit jako oblíbené zakliknutím hvězdičky vedle jména pohledu. v případě, že v dané kategorii existuje alespoň 1 oblíbený pohled, bude se zapínat filtr oblíbené - ikona hvězdičky při názvu kategorie.
Jednotlivé pohledy lze upravovat či mazat v nastaveních společnosti (v případě pohledů uložených na společnosti) nebo v nastaveních uživatele (v případě pohledů uložených na uživateli).